Κατατέθηκε στην Σύρο το πλήρες το ψηφοδέλτιο της Παράταξης Συμμαχία Νοτίου Αιγαίου με επικεφαλής τον κ. Μανώλη Γλυνό.

Το ψηφοδέλτιο απαρτίζεται από 80 υποψηφίους σε Κυκλάδες και Δωδεκάνησα οι οποίοι διεκδικούν την ψήφο των συμπολιτών μας την 26η Μαϊου.

Ο κ Μανώλης Γλυνός εξέφρασε την ικανοποίησή του και τις ευχαριστίες του προς όλα τα μέλη της παράταξης που συστρατεύθηκαν στο πλευρό του. Παράλληλα κάλεσε τόσο τους υποψηφίους όσο και τους υποστηρικτές της Συμμαχίας να συνεχίσουν με το ίδιο πάθος, την ίδια ομαδικότητα και αυταπάρνηση αυτόν τον αγώνα.

Τέλος ο υποψήφιος Περιφερειάρχης κ Γλυνός απευθυνόμενος στους κατοίκους των νησιών του Νοτίου Αιγαίου δήλωσε τα εξής:

«Στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26 Μαΐου ζητούμενο είναι η καθολική συμμετοχή των πολιτών για να εκφραστεί το σύνολο των κοινωνικών, παραγωγικών και πολιτικών δυνάμεων των νησιών μας. Η «Συμμαχία Νοτίου Αιγαίου» αποτελεί ένα μοναδικό κοινωνικοπολιτικό φαινόμενο σε εξέλιξη, όπου νησιώτες μακριά και πέρα από κομματικούς διαχωρισμούς ενώθηκαν με γνώμονα την πρόοδο του τόπου. Η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με τους 310.000 χιλιάδες κατοίκους τους δεν έχει την πολυτέλεια να είναι διασπασμένη απέναντι στις διαχρονικά άστοχες και ημιτελείς νησιωτικές πολιτικές του Αθηνοκεντρικού κράτους. Αποτελούμε μόλις το 3% του πληθυσμού της χώρας, ενώ αντίθετα συνεισφέρουμε πολύ περισσότερα στην οικονομία και στα εθνικά θέματα. Οφείλουμε να ομονοήσουμε και να απορρίψουμε τα πρόσωπα και τις φωνές που προσπαθούν να μας χωρίσουν και να μας διχάσουν. Με ενιαία νησιωτική συνείδηση, με συνεργασία όλων των Δήμων και των τοπικών φορέων και μπροστάρη την Περιφέρεια μπορούμε να διεκδικήσουμε αυτά που δικαιούμαστε και αξίζουμε. Μία Περιφέρεια Τεσσάρων Εποχών αντί για μία Περιφέρειας Χειμερίας Νάρκης. Μία Περιφέρεια 365 ημερών οικονομικής, κοινωνικής και πολιτιστικής δράσης και εργασίας για εμάς και τα παιδιά μας. Στις 26 Μάιου οι πολίτες με τη ψήφο και την συμμετοχή τους φουσκώνουν τα πανιά της Συμμαχίας Νοτίου Αιγαίου προς τη νίκη και ένα κοινό μέλλον ευημερίας».

Ακολουθούν τα ονόματα των υποψηφίων Συμβούλων:

ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΑΝΑ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΡΟΥ

ΒΟΥΡΑΖΕΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                     Ε.Π. ΑΝΔΡΟΥ

ΙΣΣΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                 Ε.Π. ΑΝΔΡΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΗΡΑΣ

ΒΕΝΙΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΣΟΦΟΚΛΗ                      Ε.Π. ΘΗΡΑΣ

ΔΑΜΙΓΟΥ ΦΛΩΡΑ ΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΟΥ                               Ε.Π. ΘΗΡΑΣ

ΔΟΪΤΣΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ                       Ε.Π. ΘΗΡΑΣ

ΜΑΪΝΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                            Ε.Π. ΘΗΡΑΣ

ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ                     Ε.Π. ΘΗΡΑΣ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΖΑΪΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                         Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΥΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ                 Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΚΟΥΛΛΙΑ ΥΠΑΠΑΝΤΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ                         Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΡΩΜΑΙΟΥ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                           Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΠΥΡΟΥ ΜΠΕΝΕΤΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                       Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΣΤΑΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                 Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΡΙΚΟΙΛΗ ΣΑΒΒΙΝΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                      Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΣΦΟΝΤΥΛΙ) ΤΟΥ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ     Ε.Π. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΛΑΧΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ                    Ε.Π. ΚΑΡΠΑΘΟΥ

ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                     Ε.Π. ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΑΣ- ΚΥΘΝΟΥ

ΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ                                Ε.Π. ΚΕΑΣ-ΚΥΘΝΟΥ

ΜΑΥΡΟΥΔΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΕΩΝ                                 Ε.Π. ΚΕΑΣ-ΚΥΘΝΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΩ

ΚΑΝΤΑΡΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                                       Ε.Π. ΚΩ

ΚΑΣΣΙΩΤΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                                 Ε.Π. ΚΩ

ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ ΧΡΥΣΟΚΩΝΑ (ΧΡΥΣΟΥΛΑ) ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΟΥ     Ε.Π. ΚΩ

ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ                                   Ε.Π. ΚΩ

ΠΑΓΩΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ                                            Ε.Π. ΚΩ

ΠΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ                                            Ε.Π. ΚΩ

ΡΑΜΠΑΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ                                                        Ε.Π. ΚΩ

ΣΟΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                                    Ε.Π. ΚΩ

ΦΡΟΥΝΤΖΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                        Ε.Π. ΚΩ

 

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΗΛΟΥ

ΓΕΡΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                          Ε.Π. ΜΗΛΟΥ

ΗΛΙΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ                                                  Ε.Π. ΜΗΛΟΥ

ΚΑΙΣΑΡΙΤΗ ΦΛΩΡΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ                                                        Ε.Π. ΜΗΛΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΚΟΥΣΚΟΥΝΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                    Ε.Π. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                                     Ε.Π. ΜΥΚΟΝΟΥ

ΠΑΥΛΙΔΗ ΟΛΓΑ (ΦΛΑΣΚΟΥ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                              Ε.Π. ΜΥΚΟΝΟΥ

 

 

 

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΑΞΟΥ

ΒΕΚΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                               Ε.Π. ΝΑΞΟΥ

ΓΚΟΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                                  Ε.Π. ΝΑΞΟΥ

ΓΟΥΡΖΗ ΛΗΤΩ- ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ                Ε.Π. ΝΑΞΟΥ

ΜΟΥΣΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ                              Ε.Π. ΝΑΞΟΥ

ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                   Ε.Π. ΝΑΞΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΡΟΥ

ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                         Ε.Π. ΠΑΡΟΥ

ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                 Ε.Π. ΠΑΡΟΥ

ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                  Ε.Π. ΠΑΡΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

ΑΝΑΝΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΕΤΙΟΥ                                                 Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                            Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ                                        Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΒΕΝΕΤΟΚΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                        Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ                                         Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- ΠΑΝΑΓΙΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΑΛΕΩΝ  Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗ ΣΤΕΡΓΟΥΛΑ (ΛΙΤΣΑ) ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ           Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΚΑΒΑΔΑ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ                                            Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗ ΣΜΑΡΑΓΔΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                                Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ                                          Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΚΟΥΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ                                          Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΚΟΥΦΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ                                        Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΜΕΓΑΛΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                       Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΜΟΥΤΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ           Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ                                         Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΛΕΝΟΥΔΙΑ ΜΥΡΣΙΝΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ                                            Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΑΓΚΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ- ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                           Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΤΙΝΑ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                           Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΑΠΑΤΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΝΑ) ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                                 Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΑΡΔΑΛΟΣ ΣΤΕΡΓΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                                 Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΑΥΛΙΔΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                                    Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                            Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΣΑΛΑΜΑΣΤΡΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΚΟΠΕΛΙΤΗ ΤΑΣΟΥΛΑ) ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ                                                                                           Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΣΑΡΙΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ                                         Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΣΟΥΛΟΥΝΙΑ ΕΛΕΝΗ (ΛΙΑΝΑ) ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ                               Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΣΦΥΡΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                                                 Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΤΟΚΟΥΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                                    Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΤΡΙΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                                 Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ                                               Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                    Ε.Π. ΡΟΔΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΥΡΟΥ

ΑΛΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ                                 Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

ΓΡΥΠΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ                                                      Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

ΜΑΚΡΥΩΝΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΤΖΩΡΤΖΗΣ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ           Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

ΜΑΡΙΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ                                                  Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

ΜΑΥΡΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ                                                                Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

ΠΑΠΙΤΣΗ ΧΡΗΣΤΙΑΝΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                           Ε.Π. ΣΥΡΟΥ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΗΝΟΥ

ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΡΑΦΑΗΛ (ΡΑΦΙΟΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                 Ε.Π. ΤΗΝΟΥ

ΤΥΡΟΒΟΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΣΥΖ. ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ Ε.Π. ΤΗΝΟΥ